Hızlı Domain Transferi

Ücretsiz Transfer ile Alan Adınızı Transfer Edin!

ajax-loader

Gelişmiş domain yönetim panelini keşfedin.

How to transfer your domain

Better service, support, and savings in 3 easy steps

Service
Anında Aktivasyon

Kredi kartı ile ödeme sonrası domain anında tescil edilir.

Service
Ücretsiz Nameserver

Domainleriniz için ücretsiz özel nameserver oluşturabilirsiniz.

Service
Gelişmiş DNS Yönetimi

Domainleriniz için A, CNAME, MX ve TXT tipi DNS kaydı ekleyebilirsiniz.

Alan Adınızı 4 Adımda Transfer Edin!

Service
EPP Kodu Alın

Mevcut domain firmanızdan EPP kodunu (transfer kodu) alın.

Service
Kilidi Kaldırın

Mevcut domain firmanızdan transfer kilidini kaldırın.

Service
İşlemi Başlatın

Domain transfer siparişi verin, gelen emaili onaylayın.

Service
İşlemi Bekleyin

7-14 gün içerisinde domain transfer işleminiz tamamlanacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular?

Alan adının (domain) mevcut durumda bulunduğu firmadan farklı bir alan adı sağlayıcı firmaya taşınması işlemine denir.

Domain transfer işlemi aslında ücretsiz bir işlemdir. Ancak transferin başlatılabilmesi için alan adının en az 1 yıl süreyle yenilenmesi gerekir ve ödediğiniz ücret yapılacak yenileme işlemi içindir. Niobe Hosting aracılığıyla yaptığınız alan adı transferlerinde alan adınızın yenileme ücretini ödeyerek işlemi başlatabilir, alan adınızın var olan süresinin +1 yıl daha uzadığını işlem sonunda teyit edebilirsiniz.

Domain transfer işlemi için domainin en az 10 gün süresi olmalıdır. Transfer kilidinizi kaldırarak domainin transfer şifresini almanız yeterlidir. Transfer kilidi kapalı olan domainler transfer edilemez. Ana sayfamızdan transfer siparişinizi kolayca oluşturabilir, bu işlem için ek maliyet ödemezsiniz.

Domainlerinizi yeni almış iseniz yada yenileme yapmış iseniz 60 gün sonra transfer edebilirsiniz. Domain transfer bölümünden siparişinizi oluşturabilir, transfer kodunuzu girerek transfer sürecini başlatabilirsiniz. Transfer işlemleri 5-7 gün içerisinde ek onay gerektirmeden gerçekleşmektedir.

Transfer işleminiz en geç 5-7 gün içerisinde gerçekleşir. TR uzantılı domainlerde bu süre 24-48 saat içerisinde gerçekleşmektedir.

Türkiyenin ilk .TR domain kayıt operatörlerinden olan Netg Hosting'te onlarca domain servisi ücretsiz olarak verilmekte olup, her işlemi online olarak yapabilirsiniz. DNS güncelleme, whois gizleme, domain yönlendirme, açılış sayfası, iç transfer, domain kilitleme işlemleri için ekstra ücret ödemezsiniz. Domainlerinizi müşteri kontrol panelinizden kolay bir şekilde yönetebilir yardıma ihtiyacınız olduğunda ise 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Transfer işlemleri ücretli değildir, ödenen ücret alan adının bitiş tarihinden itibaren yapılan yenileme bedelidir.

Domainlerin Netg Hosting müşterileri arası transferi yazılı onay doğrultusunda tarafımızdan ücretli transfer olarak yapılmaktadır.

Netg Bilişim Teknolojileri

Yardıma mı ihtiyacınız var?
0850 885 23 23